недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Познати

Зошто се облекуваш убаво кога знаеш дека ќе умреш: Од одговорот на манекенката која почина од рак многумина ги облеаја солзи (ФОТО)

Зошто се облекуваш убаво кога знаеш дека ќе умреш: Од одговорот на манекенката која почина од рак многумина ги облеаја солзи (ФОТО)

Српската манекенка која во понеделникот почина по тешката битка со ракот го потресе целиот регион. Таа освен поддршката која ја добиваше на социјалните мрежи добиваше и нечовечки коментари од нејзините следбеници на Инстаграм.

Сега веќе починатата 33 годишна мисица неодамна доби непристојно прашање преку апликацијата „Ask me a question“, па така на неа и беше поставено прашањето зошто се средува и облекува убаво кога знае дека ќе умре?

 

View this post on Instagram

 

Need my fairytale back…??‍♀️?

A post shared by DIJANA MILOJKOVIC ® (@dijanaslife) on

По овој коментар таа и одговори во позитивен дух, па со својот одговор инспирираше многумина.

-А ти знаеш па ми го поставуваш ова прашање? Јок бушава ли да одам? Не знам како поинаку да одговорам на вакво прашање затоа се одговарам на шега и се надевам дека и оваа личност се шегува, одговорила тогаш Дијана.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by DIJANA MILOJKOVIC ® (@dijanaslife) on

Таа преку оваа апликација добила и останати вакви коментари каде и порачувале „да не сонува дека ќе се излечи“…

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by DIJANA MILOJKOVIC ® (@dijanaslife) on

Коронавирус