понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 126
home Познати

Зошто Меган Маркл секогаш носи еден број поголеми чевли: Необично, но сосема логично

Зошто Меган Маркл секогаш носи еден број поголеми чевли: Необично, но сосема логично

Откако се сврши, а потоа и омажи за британскиот принц Хари, Меган Маркл постојано е во жижата на интересирањето.

Затоа не треба да чуди што фановите, освен нејзините перфектни комбинации за облекување, забележале и необичен детал кој се повторува. Имено војвотката од Сасекс секогаш носи чевли кои се барем за еден број поголеми.

Ако може да и се верува на модниот експерт Хариет Дејви, за тоа постои логична причина.

-Познатите жени обично носат еден или два броја поголеми чевли, како би ги избегнале пликовите, а кога познатите личности како Меган носат високи потпетици често и долго, нозете отекуваат, што предизвикува болни пликови, па дури деформации, објаснила Дејви.

loading...

Најнови вести