недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Познати

Зошто Кејт Мидлтон нема да биде на кралската прослава!

Зошто Кејт Мидлтон нема да биде на кралската прослава!

Кејт Мидлтон нема да присуствува на прославата по повод откривањето на статуата во чест на принцезата Дајана на 1 јули, која утре би наполнила 60 години, ако не се случеше трагичната несреќа.

Сите најблиски членови на кралското семејство ќе присуствуваат на откривањето на статуата, а Кејт приватно ќе ја погледне статуата, заедно со нејзините деца и сопругот принцот Вилијам.

Извори блиски до кралското семејство велат дека оваа одлука кажува многу. Од Кејт, наводно, се очекуваше да помогне во подобрувањето на односите меѓу Хари и Вилијам, но од нејзиното отсуство јасно стави до знаење дека нема да учествува во тоа, изјави извор за „Page Six“

„Вилијам одлучи дека приватната „Сасекс драма“ не смее да го засени овој важен момент на сеќавање на неговата мајка“, додаде изворот.

Најнови вести

Коронавирус