среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Зорица скршена од болка

Зорица скршена од болка

Додека сеуште е во црно и не може да се опорави од смртта на својот пријател, кум и соработник Шабан Шаулиќ, Зорица Брунцлик дожива голема трагедија која и го докрши срцето.

Имено, на пејачката, како што пренесуваат српските медиуми, и починал братот Љубивое.

Пејачката е скршена откако за кратко време ја напуштија и братот и нејзиниот кум Шабан Шаулиќ со кого беше поврзана.

Зорица во минатото зборуваше дека како мала живеела во беда, но дека кога станала пејачка направила куќа на мајка си и братот.

Коронавирус