понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 71
home Познати

Зорица Брунцлиќ им забрани користење мобилен телефон за време на Бадник и Божиќ- причината ќе ве остави без зборови (ФОТО)

Зорица Брунцлиќ им забрани користење мобилен телефон за време на Бадник и Божиќ- причината ќе ве остави без зборови (ФОТО)

Зорица Брунцлик и нејзиниот сопруг Мирољуб Аранџеловиќ- Ќемиш како сите верници вчера го прославија Бадник и го дочекаа Божиќ.

Фолк ѕвездата неодамна откри дека овој Божиќ нема да биде како и претходните, бидејќи нејзините деца се отселиле од нејзиниот дом и имаат свој дом, па така таа со сопругот сами ќе бидат за овој голем празник.

Сепак пред Божиќ на Бадник пејачката сподели фотографија на која се гледа како мобилните телефони во нејзиниот дом за време на вечерата на сите им биле одземени за да не се занесат во истите.

-Правилата на мама, ви посакувам на сите среќен Бадник и оваа година да има многу повеќе време за своите блиски, а што помалку со телефоните. Ве сака вас ваша Зока, напиша пејачката на својот Инстаграм профил.

Најнови вести