среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 38
home Познати

Зорица Брунцлик прими вакцина против коронавирус, еве како се чувствува

Зорица Брунцлик прими вакцина против коронавирус, еве како се чувствува

Пејачката Зорица Брунцлиќ меѓу првите се изјасни за вакцинирање против коронавирусот, а сега ја прими и вакцината.

Имено, фолкерката ја прими вакцината „Синофарм“, а за нова.рс вела дека сега е заштитена.

„И јас се вакцинирав, на сите им препорачувам. Не е ништо страшно и се чувствувам добро“, изјави Зорица и откри дека подготвува солистички концерт во Белград.

„Преземав се што требаше за да се дружиме на мојот концерт во април“, вели Брунцлик која претходната година го откажа концертот поради пандемијата со коронавирусот.

ЕУРО 2020

Македонија