сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 47
home Познати

Знаеме дека Розга е вистинска убавица, а сега погледнете ги нејзините родители (ФОТО)

Знаеме дека Розга е вистинска убавица, а сега погледнете ги нејзините родители (ФОТО)

Хрватската пејачка Јелена Розга е постојано активна на социјалните мрежи. Таа објавува видеа и фотографии од своите настапи, од патувања, фотосесии и од секојдневните активности.

Но, таа многу ретко објавува семејни фотографии, со родителите Анте и Марија и со постарата сестра Јулија.

Неодамна на интернет се појави фотографија направена на семејна веселба, на која е Розга со родителите.

Нејзините обожаватели ѝ оставија порака дека многу наликува на мајка си, но имаше и такви кои ѝ напиша дека би требала почесто да споделува фотки од убавите семејни моменти.