четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 187
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

home Познати

Златни букви на црн мермер- Карлеуша го уреди споменикот на својата мајка пред поменот, но за еден детаљ самата се погрижила (ФОТО)

Златни букви на црн мермер- Карлеуша го уреди споменикот на својата мајка пред поменот, но за еден детаљ самата се погрижила (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша тешко ја поднесе смртта на мајка си, а утехата ја наоѓа посетувајќи го нејзиниот гроб секојдневно.

Дивна Карлеуша познатата радио водителка која почина ненадејно по тешката болест на 3-ти март годинава погребана е на новите гробишта во Белград.

Карлеуша иако со се уште не зборува во јавноста за смртта на својата мајка многумина се уплашиле за нејзиното здравје, а пред четириесетте дена кои се наближуваат пејачката постави у букви и фотографија од својата мајка.

Имено буквите се во златна боја на кои го пишува нејзиното име и презиме и година на раѓање и смрт, додека сликата на која е насмеана Дивна е во боја и ја избрала токму Јелена.

ФОТО: Espreso.rs/Sonja Spasić

Најнови вести

Локални избори 2021