четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Животот му стана пекол: Бали Бег живее во страв дека ќе му го киднапираат едно годишниот син- еве со кого се „сплеткал“ актерот (ФОТО)

Животот му стана пекол: Бали Бег живее во страв дека ќе му го киднапираат едно годишниот син- еве со кого се „сплеткал“ актерот (ФОТО)

Турскиот актер Бурак Озчивит, најпознат по улогата на Бали-бег во серијата за Сулејман Величествениот, стравува за неговиот едногодишен син Каран, јавуваат турските медиуми.

Актерот се соочува со проблеми со локалните криминалци откако купил луксузен имот вреден 2,5 милиони евра во близина на Истанбул.

 

View this post on Instagram

 

❤️ @evcenf

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Проблеми се појавиле кога лице во криминално досие го барал истиот имот и актерот му дал на сопственикот аванс само за да го добие. Лицето, наводно, било бесно и почнало да му се заканува на актерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Тој, наводно, не обрнувал внимание сè додека не започнале да му стигнуваат закани дека ќе биде киднапиран неговиот едногодишен син. Актерот контактирал со полицијата и ангажирал приватни телохранители, јавуваат медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Најнови вести

Коронавирус