вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

ЖИВОТОТ И ГО ОДЗЕМАЛ НАЈМИЛОТО: Линискиот судија пие од тага, а во тенисот ја пронашла утехата

ЖИВОТОТ И ГО ОДЗЕМАЛ НАЈМИЛОТО: Линискиот судија пие од тага, а во тенисот ја пронашла утехата

Излегуваат нови моменти за линискиот судија на УС опен поради кој беше дисквалификуван Новак Ѓоковиќ.

Српските медиуми веднаш открија дека Лаура Кларк е љубител на добрата чашка и дека на многу фотографии може да се најде со алкохол.

Но за тоа имало и добра причина.

Лаура имала животна трагедија. Во 2008 година синот и загинал во сообраќајна несреќа. По ова таа тешко се опоравила и тенисот и бил голема утеха.

Инаку претходно членовите на нејзиното семејство за светските медиуми изјавиле дека таа е личноста која беше ненамерно удрена  со топката во вратот од фаворитот на овој турнир.

Инцидентот се случи пред крајот на првиот сет, каде резултатот беше 6: 5 во корист на 20. носител Пабло Карен Буста.

Кларк по незгодата падна на земјата и се фати за грлото, а откако забележа што се случи тенисерот веднаш се обиде да и помогне.

Најнови вести

Локални избори 2021