сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 46
home Познати

Животната драма на славниот актер: По рехабилитацијата, Бен Афлек во филмска улога на алкохоличар

Животната драма на славниот актер: По рехабилитацијата, Бен Афлек во филмска улога на алкохоличар

Бен Афлек пред неколку недели излезе од клиниката за одвикнување од алкохол и сега се подготвува за својот следен филм „Torrance“, каде ја глуми главната улога, а слободното време го користи за прошетка со неговите миленичиња и за да се види со децата.

Пред да „го допре дното“ со својата зависност, тој беше поврзуван со продуцентката Линдзи Шукус и Плејбој зајачицата Шона Сексто. По еден инцидент со Шона, неговата состојба се влошила, па тој морал в болница. Моментно нема девојка.

– Поради својата зависнот од алкохол, завршив на рехабилитација, а со тоа се борев подолго време. Таа моја борба не прекинува тука. Сакам да уживам во животот и да бидам најдобар татко на светот, изјави актерот во една прилика.

Во новиот филм, Афлек е во улога кошаркар кој се оддал на алкохол, па поради тоа и се развел. Приказната потсеќа на случајот со неговата доскорешна сопруга Џенифер Гарнер, со која се разведе минатиот месец. (МИА)

Коронавирус