петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 151
home Познати

Живееле во мали апартмани, а сега славниот актер ја изненади својата мајка со нешто кое ќе го памети цел живот (ВИДЕО)

Живееле во мали апартмани, а сега славниот актер ја изненади својата мајка со нешто кое ќе го памети цел живот (ВИДЕО)

Двејн Џонсон ја израдува својата мајка со прекрасен божиќен подарок. 46-годишниот актер ѝ подари нова куќа, а емотивниот момент на соопштувањето на веста го овековечи со видео.

„Изненадување! Ѝ купив на мајка ми нова куќа за Божиќ. Цел живот, додека растев, ние живеевме во мали апартмани насекаде низ земјата. Живеевме патувајќи од една држава во друга.“

„Првиот дом во кој моите родители живееја, беше оној кој им го купив во 1999 година. Тие се разведоа речиси 5 години подоцна.“

„Оттогаш, се обидувам мајка ми и татко ми секогаш да имаат сè што им треба – куќи, автомобили итн. Но, куќата овој пат е специјална и тајмингот е многу значаен. Ѝ кажав да ја користи оваа честитка како „Златен билет“, бидејќи може да го избере кој било дом што ќе го посака – каде и да посака. Секогаш велам, ако имаш добра мајка, тогаш имаш прилично многу добра можност да станеш пристојно човечко суштество. Среќен Божиќ Мамо и уживај во твојот нов дом“ – напиша Двејн во описот на видеото на Instagram.

 

View this post on Instagram

 

This one felt good. Surprise! Bought my mom a new home for Christmas. All our lives growing up we lived in little apartments all across the country. Lived like gypsies on the road from one state to another. The first home my parents ever lived in was the one I bought for them in 1999. They divorced about 5yrs later and as with life, stuff happens and things got a little complicated. Since then I always made sure my mom and dad have everything they’ll ever need – houses, cars etc. But the house this time is a special one and the timing is very meaningful. I told her to treat this card like it’s “Willy Wonka’s Golden Ticket” because she gets to choose any home she wants – anywhere she wants. I always say, if you got a good mama, then you gotta pretty good shot at becoming a decent human being. And somehow, somewhere along the line I became one lucky SOB to be able to make stuff like this happen. Merry Christmas Ma and WOOOHOOO enjoy your new home. Dwanta ??

A post shared by therock (@therock) on

Коронавирус