сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 66
home Познати

Живее во замок, но не објавува фотографии од куќата во родното село: Еве каде израснала Драгана Мирковиќ, секое лето е тука (ФОТО)

Живее во замок, но не објавува фотографии од куќата во родното село: Еве каде израснала Драгана Мирковиќ, секое лето е тука (ФОТО)

Една од оние пејачки кои не забораваат од каде потекнуваат е токму и Драгана Мирковиќ.

Пејачката често го посетува родниот крај, а неодамна исто така се врати дома од каде објави и фотографија од својот двор во домот.

Иако веќе со децении живее во Австрија каде има замок и дворец, таа со години вложува пари во семејната куќа каде живеат нејзините родители.

ФОТО: КУРИР.РС

Куќата во Касидол важи за една од најубавите во целото село, а соседите за српските медиуми раскажуваат дека пејачката кога и да дојде е како сите нормални луѓе.

ФОТО:КУРИР.РС

-Оди заедно со мајка и на пазарење, ја посетува фамилијата, зборува со соседите, кога сите пејачки би биле како неа и да не се срамат од каде потекнуваат би било добро. Секогаш остава бакшиш каде и да оди, раскажува љубезната продавачка во селото.