сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Познати

Живее во вила со базен, но во дворот пече пиперки- оваа српска пејачка лежи на пари, но ајвар не сака да купи и го прави сама (ФОТО)

Живее во вила со базен, но во дворот пече пиперки- оваа српска пејачка лежи на пари, но ајвар не сака да купи и го прави сама (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ ужива со семејството во нејзиниот дом во Стара Пазова.

Сека своето слободно време го поминува дома, каде ужива со своите синови Јаков и Јован и сопругот Вељко, а фотографијата што ја објави исто така покажува дека не се штеди од домашните работи.

 

View this post on Instagram

 

😍 Jaki slika 😅

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Сека позираше во својот двор во влечки и тренерки додека печеше пиперки.

 

View this post on Instagram

 

Malo kiflice, malo rakijica, malo paprike i tako u krug 🙅🏽‍♀️

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

„Малку кифлички, малку ракија, малку пиперки и така во круг“, напиша насмеаната Сека, а во коментарите, следбениците беа воодушевени: „Честитки, ти си вистинска домаќинка“.