вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Познати

Згодниот Џан од „Романтичарот“ ќе биде значително побогат во 2021 година

Згодниот Џан од „Романтичарот“ ќе биде значително побогат во 2021 година

Познатиот турски актер Џан Јаман или попознат како Џан од серијата „Романтичарот“, во 2021 година ќе биде значително побогат.

Како што пишуваат странските медиуми, згодниот акте, кој инаку по професија е правник, добива се поголема популарност по улогата во споменатата серија.

Имено, тој со италијанска продукција склучил договор за снимање на серија во која ќе ја има главната улога.

Интересен податок е тоа што на Јаман ќе му бидат исплатени по 100 илјади евра од епизода.

Она што е потврдено е дека ќе бидат снимени 10 епизоди, а со тоа Џан Наман ќе биде значително побогат.

Најнови вести

Коронавирус