вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Познати

Згодната Дуа Липа е секс-бомба, но погледнете каква убавица е нејзината мајка (ФОТО)

Згодната Дуа Липа е секс-бомба, но погледнете каква убавица е нејзината мајка (ФОТО)

Младата косовска пејачка стана популарна благодарение на песните “New Rules”, “Be the One” и “IDGAF”, a нејзиниот приватен живот привлекува се поголемо внимание.

Талентираната Дуа Липа (22) е сон на многу момци, а нејзината мајка Анеса изгледа повеќе од одлично во петтата деценија од животот.

Анеса е активна на социјалните мрежи, фановите на пејачката ја обожаваат, а изгледа и таа знае да ужива во славата и да биде секогаш свежа во чекор со трендовите.

Last night ✨?✨

A post shared by ANESA LIPA✨ (@anesalipa) on

Од татка си Дукаѓин, Дуа го наследила талентот за музика, а несомнено од мајка си убавината.

Halloween party ? #KISSHousePartyLive

A post shared by ANESA LIPA✨ (@anesalipa) on

Thank you for the photos ?? @pixielevinson

A post shared by ANESA LIPA✨ (@anesalipa) on

??☀

A post shared by ANESA LIPA✨ (@anesalipa) on