вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 6
home Познати

Жестока и долга расправа: Северина не смеела да го погледне во очи, Милан бара старателство за синот

Северина и Милан на суд стигнале одвоено, во придружба на своите адвокати, а кога седнале еден спроти друг во ходникот пред почеток на судењето, не се ни погледнале.
Жестока и долга расправа: Северина не смеела да го погледне во очи, Милан бара старателство за синот

Милан Поповиќ и Северина Вучковиќ повторно се сретнаа на суд, каде српскиот бизнисмен се бори за рамноправно старателство над нивниот петгодишен син Александар. Средбата после празникот, како што пренесуваат хрватските медиуми, не била пријатна.

Северина и Милан на суд стигнале одвоено, во придружба на своите адвокати, а кога седнале еден спроти друг во ходникот пред почеток на судењето, не се ни погледнале. Северина не смеела да го погледне Милан во очи, наведуваат хрватските медиуми, а Милан пак бил зафатен со судските документи.

Расправата во судницата траела 4 часа, а по излегувањето не сакале да го коментираат судскиот спор.

Упатените велат дека расправата била жестока.

Милан во неколку наврати изјавуваше дека само бара рамноправно старателство над својот син.