среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 0
home Познати

Жените ширум светот лудуваат по него: Тој е најпосакуваниот кралски ерген

Жените ширум светот лудуваат по него: Тој е најпосакуваниот кралски ерген

Со оглед на тоа дека принцовите Хари и Вилијам одамна се зафатени, на британскиот трон останале уште само неколку посакувани ергени, а еден од нив е младиот Артур Чато. Внукот на британската принцеза Маргарет, сестра на кралицата Елизабета, по многу работи е нетипичен член на монархијата.

Целосното име му е Артур Роберт Натаниел Чато, постар син е на лејди Сара Чато и нејзиниот сопруг Даниел Чато и 25-ти во редот за британската круна. Внук е на принцезата Маргарет и роднина од второ колено на принцовите Вилијам и Хари.

Иако јавноста не обраќала премногу внимание на него, 19-годишниот благородник со својата појава ги полудел социјалните мрежи, на кои понекогаш открива многу повеќе од било кој член на оваа строга монархија.

 

View this post on Instagram

 

There are worse places to have glandular fever

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on

Мајката на Артур, лејди Сара, е единствено женско дете на принцезата Маргарет и нејзиниот сопруг Дејвид Армстронг Џејмс.

Младиот наследник кој многу веројатно никогаш нема да седне на британскиот трон, го следат млади девојки, на кои освен поради статусот, им е интересен и поради својот изглед.

Артур многу често на социјалните мрежи објавува разголени фотографии на кои до израз доаѓаат неговите мускули, а екстремните спортови му се голема страст. Едно време минал и во морнарицата, а како дете многу често можел да се види со кралицата Елизабета.

 

View this post on Instagram

 

Trekking in the Scottish highlands

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on

 

View this post on Instagram

 

Many congratulations to Harry and Meghan. Wishing you all our love in the future.

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on