петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 21
home Познати

Жените лудуваат по Леонардо Ди Каприо, овие работи за него никој не ги знаеше

Леонардо е еден од ретките глумци во Холивуд кој наместо преубави модели на гламузорните случувања ја води својата мајка. За секоја награда кој ја примил првенствено се заблагодарува на мајкаси, потоа на останатите.
Жените лудуваат по Леонардо Ди Каприо, овие работи за него никој не ги знаеше

Холивудскиот глумец Рикардо Ди Каприо (43) важи за еден од најпсакуваните глумеци од жените.

Неговата голема актерска кариера на сите им позната, но овие работи од неговиот приватен живот сигурно не ви се познати.

Имено Леонардо е еден од ретките глумци во Холивуд кој наместо преубави модели на гламузорните случувања ја води својата мајка. За секоја награда кој ја примил првенствено се заблагодарува на мајкаси, потоа на останатите.

Тој е син единец, роден во Лос Анџелес во Калифорнија. Неговата мајка Ирмелин Инденбиркен е поранешна секретарка која во педесетите години се преселила од Германија во Америка. Станала самохрана мајка кога глумецот бил бебе, работела повеќе работи во Америка за да го изведе на прав пат, и не е чудно што тие двајца имаат непрекинлив однос.

Детството не му било привелигирано, живееле во небезбеден крај каде што имало многу наркомани, силеџии и повеќе пати истакнувал дека токму неговата мајка за тоа е заслужна што тој е успешен.

“Со оваа работа воопшто немаше да се занимавам да не беше таа. Таа го подржуваше малото дете кога во 12 година рекол “Сакам да бидам глумец”, што е смешно. Таа ме носеше на аудиција. Таа е единстветата причина што јас денеска го работам ова, рекол глумецот на оделување “Златен глобус”.

На доделување БАФТА награда за најдобар глумец рекол на публиката:

“Никогаш не би бил ова што сум денеска да не беше мојата мајка, таа беше што ме возешепо три часа дневно од школо до пробите”.

Холивудскиот срцекршач често ги менува девојкте и воглавно паѓа на плавокоси манекенки.

Се забавувал со аргентинската манекенка Камила Мороне, Жижел Бушнер, Бар Рафаели, Блејк Лајви, па дури и со Наоми Кембел – но ниедна не успеала да го освои неговото срце.

Во Холивуд се зборува дека најголемо влијание на неговиот приватен живот има неговата мајка Ирмелин. Се шушка дека таа е виновна за неговите раскинување и дека нејзе никогаш ниеден негов избор не и одговарал.

Колку холивудскиот срцекршач е опеседнат со својата мајка зборува и тоа дека на Ден на вљубените во една прилика ја повел нејзе и тогашната девојка.

 

Најнови вести