сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Жената со гулаби од филмот „Сам дома“ откри како го поминува Божиќ

Жената со гулаби од филмот „Сам дома“ откри како го поминува Божиќ

Ирската актерка Бренда Фрикер која се појави во филмот „Сам дома 2“ како жена со гулаби откри тажна работа која ќе се случи за Божиќ.

Имено, легендарната актерка која сите ја паметат по улогата во познатиот филм кој секоја секоја година се емитува за новогодишните празници, зборува за тоа како ќе го помине Божиќ.

„Сега имам 75 години и ќе излажам ако кажам дека ќе имам среќен Божиќ затоа што сум од оние кои се стари и живеат сами, па овој период може да биде многу мрачен – рече актерката.

– Го исклучувам телефонот и ги спуштам ролетните. Однапред снимам неколку добри програми и имам куче и така го минувам тој период – рече Бренда.

Актерката која го освои Оскарот за најдобра споредна улога во филмот „Моето лево стапало“, откри дека својот Оскар го фрлила на дното на Конемари во 1989 година.

Коронавирус