сабота, 19. јануари 2019. Вести денес: 19
home Познати

Жељко Јоксимовиќ во емисија кај сопругата Јована: По оваа негова реченица водителката почна да пелтечи (ФОТО)

Жељко Јоксимовиќ во емисија кај сопругата Јована: По оваа негова реченица водителката почна да пелтечи (ФОТО)

По повод новата песна, Жељко Јоксимовиќ беше гостин во утринската програма на Прва ТВ, токму кај неговата сопруга Јована Јоксимовиќ и Срѓан Предоевиќ. Веднаш по влегувањето во студиото следеше долга прегратка со Јована.

„Колку долго не сте виделе“? – го праша Срѓан.

„Неколку часа“, низ насмевка одговори Јована.

Тогаш Жељко рече нешто што целосно ја збуни Јована која остана без зборови.

„Морам да ви кажам, дека сте поубави во живо отколку на телевизија“, ѝ рече Жељко низ смеа.

Тоа толку многу ја збуни водителката, што не знаеше што да одговори, па почна да пелтечи.

Извор: Вистина