среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 83
home Познати

Здравко Чолиќ: За мене Македонија секогаш ќе биде Македонија

Здравко Чолиќ: За мене Македонија секогаш ќе биде Македонија

Здравко Чолиќ вечерва беше гостин во Само Вистина.

Тој се осврна на својата кариера, но и на политиката.

– Договорот кој го направија Македонија и Грција е само географски компромис и мило ми што тензиите кои преовладуваа меѓу двете земји сега се завршени, за мене Македонија секогаш ќе биде Македонија, смета Чолиќ.

Коронавирус