четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 109
home Познати

Зборовите на ќерката на Карлеуша ќе ви го распара срцето – нејзината прва изјава за медиумите добро ќе ги замисли сите (ФОТО)

Зборовите на ќерката на Карлеуша ќе ви го распара срцето – нејзината прва изјава за медиумите добро ќе ги замисли сите (ФОТО)

Ќерката на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, Ника тренира фудбал во „Црвена Ѕвезда“.

Таа во познатиот клуб се зачлени во месец август минатата година, а гордата мајка уште тогаш објави за среќниот почеток на Ника, а сега дојде време и за првото интервју.

Пејачката секако не сакала да ја пушти ќерката неспремна во впуштањето во медиумите, па секако претходно вежбале за тоа.

-Сите ме навредуваа, ништо не говорев, но бев тажна. Бев дебела и требаше да ослабам, потоа започнав диета и ослабев 12 килограми, па повторно се здебелив, раскажува таа во своето прво интервју.

Таа додава дека сега е среќна што тренира фудбал.

Српските медиуми пишуваат дека иако не знаат во иднина дали таа ќе продолжи да се занимава со фудбал, едно е сигурно – подобар учител од нејзината мајка во подготвување за интервјуа нема да најде.

Коронавирус