вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Зборовите на Боб Марли кои сите мажи мора да ги знаат: Тој најдобро ја опишува жената

Зборовите на Боб Марли кои сите мажи мора да ги знаат: Тој најдобро ја опишува жената

Боб Марли инспирирал многумина со своите цитати за жените и љубовта, а на совршен начин опишал како треба да се сака една жена.

Тој е еден од ретките реге ѕвезди кои постигнале статус на светска суперѕвезда, а неговите зборови и до ден-денес се раскажуваат.

“Можеби нема да бидеш нејзиниот прв маж, ни последен или единствен. Сакала пред тебе и можеби ќе сака и по тебе. Но, ако сега те сака зарем е важно нешто друго? Таа не е совршена, но не си ни ти. Вие двајца можеби никогаш нема да бидете совршени заедно, но ако таа те смее, те тера два пати да се замислиш, признава дека е човечко суштество и дека греши, држи се до неа и дај ѝ најмногу што можеш да ѝ дадеш”, велел Марли.

“Можеби нема да мисли на тебе секоја секунда во текот на денот, но ќе ти даде дел од себе за кој знае дека можеш да го скршиш – нејзиното срце. Затоа немој да ја повредиш, немој да ја менуваш, немој да ја анализираш и не очекувај повеќе од она што таа може да ти го даде. Смеј се кога те прави среќен, дај ѝ до знаење кога те излудува и нека ти недостига кога не е во твоја близина”, гласат неговите зборови.

Коронавирус