понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Познати

Завршена оставинската постапка за Шабан Шаулиќ: Сопругата доби се, вонбрачниот син ништо

Завршена оставинската постапка за Шабан Шаулиќ: Сопругата доби се, вонбрачниот син ништо

Во Белград заврши оставинската постапка за фолк пејачот Шабан Шаулиќ. Како што пишуваат српските медиуми кралот на фолк музиката кој загина во 2019 година, целото богатство и авторските права и ги оставил на сопругата Гордана.

Трите деца, двете ќерки и синот преходно добро ги обезбедил и тие од оставината не добиле ништо.

Во оставинската постапка не бил споменат ни неговиот вонбречен син Роберт кој најавуваше дека сака дел од богатството на својот татко.

Најнови вести

Локални избори 2021