понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Познати

Завојуваа поради победничката во „Ѕвездите на Гранд“: Никола Роквиќ без влакна на јазикот за Жељко Самарџиќ!

Завојуваа поради победничката во „Ѕвездите на Гранд“: Никола Роквиќ без влакна на јазикот за Жељко Самарџиќ!

На пејачот Никола Роквиќ воопшто не му се допадна гласањето на неговите колеги во финалето на “Ѕвездите на Гранд”, а Жељко Самарџиќ малку подоцна објави на социјалните мрежи дека гласал како што тој сака, и тој не мисли дека погрешил кон второпласираната Милица Цикариќ.

– Жељко и јас сме пред се колеги и пријатели, и сите го искажаа своето мислење, јас не знам зошто тој се чувствува лично прозван – вели Никола Роквиќ за српски “Блиц”, и продолжи:

– Тоа само ме вознемируваше дека ова гласање ми се чинеше како нешто сосема поинакво од фер игра. Да не кажам дека се чувствував некако мизерно, имав непријатно чувство затоа што навистина видоа двојни лакови. Секој има право на свој вкус и мислење, но сите знаеме дека Милица сигурно не заслужи само нула, еден или два бода, што беше поентата на мојот пост. Беше насочено кон луѓе кои го реализираа ова гласање на некој друг начин, а не како фер игра, но тие ја претворија конкуренцијата во чувство на поделба. Јас не го следев многу кога се даваа поени, но знам дека бев засрамен додека ја гледав девојката која е исто така фаворит, добива многу малку или нема поени.

– Во секој случај, јас дадов за Џејла максимални поени, и таа заслужува победа, и со ова не ја засенувам нејзината заслужена победа, туку на некои кои погрешија. Затоа, тоа не требаше да глаат пејачи , туку само публиката да одлучи, исто како што Џејла ја заслужи победата – заклучи Никола.

Извор: vistina.com.mk

Најнови вести

Коронавирус