среда, 1. април 2020. Вести денес: 172
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Заслужено се омилен пар: Џорџ и Амал се милионери со огромно срце

Заслужено се омилен пар: Џорџ и Амал се милионери со огромно срце

Еден од омилените парови Џорџ и Амал Клуни го посетиле главниот град на Шкотска, за да присуствуваат на хуманитарната гала-вечер каде што им била врачена награда.

Церемонијата била одржана во свечената сала на Универзитетот во Единбург, а на Клуни им било врачено признание за интернационална хуманитарна работа преку нивната добротворна организација „Клуни фондација за правда“.

Познатиот актер и адвокатка за човечки права биле дочекани со овации од страна на илјада луѓе кои се собрале пред зградата на Универзитетот за да го поздрават популарниот пар кој несебично им помага на загрозените.