четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 92
home Познати

Заради Ванда, Мауро Икарди си го расипа пријателството со најдобриот другар од аргентинската репрезентација и му го растури бракот (ФОТО)

Заради Ванда, Мауро Икарди си го расипа пријателството со најдобриот другар од аргентинската репрезентација и му го растури бракот (ФОТО)

Ванда Икарди,  сексапилната сопруга на аргентинската фудбалска ѕвезда Мауро Икарди, важи за најпознатата прељубница во светот. Расната убавица често објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи, радувајќи ги своите следбеници со секоја нова разголена слика.

Речиси секоја нова поза, како  оваа последната во тесен жолт фустан, од кој градите само што  не испаднале носи нова доза на возбуда кај нејзините следбеници! Иако Ванда вели дека не обрнува многу внимание на тоа како е наместена додека клика блицот, оваа фотографија собра околу 200.000 лајкови за многу кратко време, а пофалните коментари само се шлаг на тортата.

Патем, Ванда Икарди прекарот најозогласената љубовница го заработи кога го го запозна својот сегашен сопруг и тоа преку својот поранешен сопруг, исто така фудбалска ѕвезда, Макси Лопез.

Макси му беше колега од репрезентацијата на Аргентина, но и еден од најдобри пријатели на Мауро, се додека овој не ја запозна неговата тогашна, сега негова сопруга, раскошната Ванда и…

Страста повлече прељуба, која пак го направи своето. Мауро Икарди си го расипа пријателството со најдобриот другар од аргентинската репрезентација и му го растури бракот, а Ванда…

 

Таа наскоро реши да се разведе, му го сврте умот на Мауро и подоцна стана г-ѓа Икарди. Денес негова сопруга, но и менаџер на познатиот фудбалер!

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија