вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 157
home Познати

Заработуваше милиони, жените лудуваа по него: Поради тоа како изгледа денес, докторите загрижено се фаќаат за глава (ФОТО)

Заработуваше милиони, жените лудуваа по него: Поради тоа како изгледа денес, докторите загрижено се фаќаат за глава (ФОТО)

Славниот Роналдо Луис Назарио Лима е на одмор во Шпанија со семејството.

Тој крстари на луксузна јахта, но неговиот изглед е загрижувачки.

Фудбалерот качил премногу килограми, целиот е со сало.

Професионалните спортисти често се случува по пензионирањето поради ненадејни промени во животниот стил,  малку до умеренода се здебелат.

Ккардиолозите често предупредуваат дека вишокот маснотии на абдоменот е висок ризик не само за срцев удар, туку и за многу други кардиоваскуларни заболувања.

Роналдо, кој на 18-ти септември ќе наполни 43 години, важи за еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња (тој беше најдобриот фудбалер на светот во 1996 и 1997 година).

Денес води битка со дебелината, но уште позагрижувачки е што се бори со здравјето.