петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 99
home Познати

Запознајте ја најубавата жена во универзумот: Катриона од Филипините (ФОТО)

Запознајте ја најубавата жена во универзумот: Катриона од Филипините (ФОТО)

Мис Филипини, Катриона Греј, беше избрана за Мис Универзум на синоќешниот 67. натпревар за убавина одржан во тајландскиот главен град Бангкок.

Како што јави ДПА, 24-годишната Греј е телевизиска водителка, манекенка и пејачка по потекло од Австралија.

На прашањето кој е најважната лекција што ја научила во животот, убавицата одговори дека научила да биде благодарна и да се стреми кон убавина додека била наставничка во училиште каде што учеле деца од различна статусно-општествено потекло во предградие на Манила.

Како втора на натпреварот заврши Тамарин Грин од Јужна Африка, а како трета Стефани Гутерес од Венецуела.

Натпреварот Мис Универзум третпат се одржа во Тајланд, кој пак, последен пат беше домаќин на ваков настан 2005 година.

 

 

Најнови вести