вторник, 4. август 2020. Вести денес: 139
home Познати

Започна прославата во ресторанот- Богдана невеста како од бајките, 500-те гости гледаа во нејзиниот фустан и длабоко деколте (ФОТО)

Започна прославата во ресторанот- Богдана невеста како од бајките, 500-те гости гледаа во нејзиниот фустан и длабоко деколте (ФОТО)

Попладнево Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана Родиќ се заколнаа на вечна љубов во светиот храм Свети Сава.

По ова парот се венчаше и пред матичар, а потоа ги пречекаа и сите гости во луксузниот ресторан во Белград.

Медиумите со нетрпение ги чекаа првите нивни фотографии откако Богдана го облече невестинскиот фустан кој за кој долго се прашуваше јавноста како ли изгледа, додека свое второ одело облече и Вељко.

Парот првиот венчален танц го играше на песната „Мирор“ од Џастин Тимберлејк, а сите едногласно порачаа дека Богдана во фустанот изгледа како вистинска принцеза од бајките

Коронавирус