среда, 28. јули 2021. Вести денес: 50
home Познати

ЗАПАЛЕН ГРОБОТ НА ТАТКОТО НА ПЕЈАЧОТ: Дарко Лазиќ лелекал и плачел на цел глас кога ја видел оваа порака со јасна цел (ФОТО)

ЗАПАЛЕН ГРОБОТ НА ТАТКОТО НА ПЕЈАЧОТ: Дарко Лазиќ лелекал и плачел на цел глас кога ја видел оваа порака со јасна цел (ФОТО)

Гробот на таткото на Дарко Лазиќ, Милан Лазиќ бил запален во пожар, пренесуваат српските медиуми.

Имено мештаните на селото Брестаќ се згрозени од глетката на гробиштата каде во пожар изгоре гробот на таткото на пејачот.

Поради запалениот гроб Дарко е со денови во агонија, сведоци се мештаните на ова село велејќи дека во пожарот изгорела вештачката трева која го покривала гробот од месец декември кога и е погребан тој.

ФОТО:КУРИР.РС

-Тој плачеше и лелекаше на цел глас кога ја виде глетката на гробиштата. Прво мислеше дека случајно бил запален гробот, но потоа селаните му укажале дека сето тоа било намерно, велат извори блиски до пејачот.

Според изворите гробот го запалиле луѓето на кого Лазиќ им должи пари.

-Тие знаеле што најмногу ќе го повреди пејачот, па го направиле овој грозоморен чин, додава изворот.

Коронавирус