сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Заминаа заедно во смрт: Синот на музичарот кој го возеше автомобилот се опрости со потресни зборови и видео од својот татко

Заминаа заедно во смрт: Синот на музичарот кој го возеше автомобилот се опрости со потресни зборови и видео од својот татко

Музичарот Мирсад Кериќ кој управуваше со автомобилот во кој загина пејачот Шабан Шаулиќ вчера им подлегна на повредите откако претходно беше на апарати по добиените тешки повреди.

Неговиот син Денис Кериќ на својот Фејсбук профил објави емотивни фотографии и видео од кое се опрости од својот татко.

-Со длабока тага ве информираме дека нашиот драг татко Мирсад Кериќ по борбата со живот почина на 18 февруари во 23 часот на клиниката во Белфелд. Следните денови ќе објавиме кога ќе се одржи погребот во Офенбах, напиша синот на починатиот музичар.

Тој објави и видео снимка каде неговиот татко свири клавир, а тој пее.

-Ти благодарам за се што ме научи во животот и за целата љубов која ми ја пружи. Никогаш нема да биде никој таков човек каков што беше ти. Ти си неизмерен! Почивај во мир, те сакаме сите и никогаш нема да те заборавиме.

Коронавирус