сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Заминаа двајцата во смрт: Почина и музичарот кој го возеше Шаулиќ, пријателите неутешни (ФОТО)

Заминаа двајцата во смрт: Почина и музичарот кој го возеше Шаулиќ, пријателите неутешни (ФОТО)

По страшната сообраќајна несреќа во Германија во која настрада кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, вчеравечер почина и возачот, Мирсад Кериќ кој имаше 43 години, пренесува српски Блиц.

Имено заедно со Шабан во автомобилот кој се движел кон аеродромот бил и неговиот кум Слободан Бобан Стојадиновиќ и музичарот Мирсад Кериќ.

Мирсад возел, а по сообраќајната несреќа лекарите се бореле за неговиот живот, но на крајот безуспешно.

Неговите пријатели се опростуваат од него на социјалните мрежи, а под фотографиите безбројни се тажните коментари.

Коронавирус