четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 82
home Познати

ЗАМИНА ВО ЛЕГЕНДИТЕ: Почина пејачот на „Парни Ваљак“ – Аки Рахимовски (ФОТО)

ЗАМИНА ВО ЛЕГЕНДИТЕ: Почина пејачот на „Парни Ваљак“ – Аки Рахимовски (ФОТО)

Пејачот на култната рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67 години, потврди неговиот менаџер Дамир Осредечки.

На официјалниот фејсбук профил на групата „Парни Ваљак“ веќе се појави и фотографија од Аки, со последен поздрав со стиховите:

“Za malo nježnosti
na sve ću pristati
za malo nježnosti
da mogu zaspati”

Најнови вести

Коронавирус