среда, 31. мај 2023. Вести денес: 4
home Познати

Замина прерано: Почина познатиот комичар, имаше само 36 години

Замина прерано: Почина познатиот комичар, имаше само 36 години

Популарниот британски актер Алекс Бекет почина во 36. година, а причината за смртта на познатиот уметник се уште не е позната.

Беше комичар, филмски и телевизиски актер.

Агентот на познатиот актер истакна дека е изненаден и потресен од неговата смрт.

-Длабоко сме изненадени од неговото заминување. Ова е голема загуба и за мене и за неговите блиски. Беше одличен човек и талентиран актер. Нашите мисли се со неговото семејство и ги молиме медиумите да ја почитуваат приватноста и нивната интима, посебно во овие тешки моменти, рече Гејвин Дентон Џонс.

Бекет е роден 1982 година, а најпознат е по улогата во остварувањето “Perfect Curve”. Меѓу колегите и публиката ќе остане запаметен како голем комичар кој заминал прерано.

Најнови вести