петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 96
home Познати

Замина центарот на мојот универзум: Ненадејно почина сопругата на познатиот комичар и водител

Замина центарот на мојот универзум: Ненадејно почина сопругата на познатиот комичар и водител

Дарко Миторвиќ, познат српски радио водител, колумниста и комичар, објави дека неговата сопруга Снежана, почина.

Тој своите следбеници ги информираше за трагичниот настан, со зборови од кои навираат солзи на очите.

-Синоќа мојот центар на универзумот, моето се и свја, замина во некои други димензии. Мојата Снежа, мојот пријател, мојата љубов, веќе не е меѓу нас. Сигурен сум дека еден ден повторно ќе се сретнеме и препознаеме. Не постојат зборови со кои би ја опишал празнината која ја чувствувам. Овој живот е една ус*ана работа и многу е краток. Од друга страна овој живот е многу убав, бидејќи на кратко ми ја подари Снежа. Нема да поставам црно бела фотографија…Снежа во мојот живот ги внесе сите бои на овој свет. Те сакам љубов моја. Твојот Дарко, напиша Митровиќ.

Најнови вести