петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 175
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

home Познати

Заљубен до уши: Аца Лукас постави фотографија со Божана за која сите зборуваат

Заљубен до уши: Аца Лукас постави фотографија со Божана за која сите зборуваат

Познатиот српски фолк пејач Аца Лукас реши да не го крие идентитот на својата избрачничка, па после неколку месеци шпекулации во јавноста, на социјалните мрежи закачи фотографија која наиде на голем број пораки од неговите следбеници, додека е очигледно дека романсата им станала и тоа како сериозна.

Аца Лукас се забавувал во еден белградски ресторан, а друштво му правела избраничката Божана Вујиновиќ, па нивната фотографија ја поставил на својот Инстаграм профил.

На една фотогарфија се гледа како се држат за раце.

На друга фотографија цврсто ја држел до себе преку градите, а уживале до доцна во ноќта во друштво на пријателите.

Коронавирус