вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 70
home Познати

ЗАКОПАВ МНОГУ КОЛЕГИ, НЕ МОЖАМ ПОВЕЌЕ ДА ПЛАЧАМ – Ана Бекута знаела дека ја очекува трагедија уште пред два месеци!

ЗАКОПАВ МНОГУ КОЛЕГИ, НЕ МОЖАМ ПОВЕЌЕ ДА ПЛАЧАМ  – Ана Бекута знаела дека ја очекува трагедија уште пред два месеци!

Како што дознаваат медиумите во Србија, Ана Бекута наводно пред два месеци на снимањето на една емисија им се пожалила на колегите, им рекла дека на почетокот на октомври ја сонувала смртта на Мрка, па со денови била загрижена. Еден месец по кошмарот на Бекута, состојбата на Милутин се влошила, а Ана се трудела да биде силна иако се плашела од најлошото.

-Ана тој ден дојде нервозна на снимање, па сите ја прашавме што не е во ред. Сo Снежана Ѓуришиќ разговараше за сонот што го сонувалa и беше на работ да заплаче. И рекоа да не се оптоварува, дека тоа е само сон. Мрка и рекол следниот ден да не се грижи и дека нема да ја остави уште долго – изјавил пријател на Мрка.

По неколку недели состојбата на Мрка се влоши, бил задржан во болница, а Ана оттогаш е под стрес, и му кажала како го сонувала.

-Не сум суеверна, па се надевам на најдоброто. Закопавме многу колеги, не можам повеќе да плачам – наводно рекла Ана, не замислувајќи дека ќе го живее истото сценарио, како од лошиот сон.

Ана пред неколку години му ја посветила песната „Хвала љубави“.

Коронавирус