среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 25
home Познати

Законот важи за сите: Дарко Лазиќ откри страшни детали по несреќата за неговата иднина: „и затворот е за луѓе“ (ФОТО)

Законот важи за сите: Дарко Лазиќ откри страшни детали по несреќата за неговата иднина: „и затворот е за луѓе“ (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ прв пат во медиумите откри детали за тешката сообраќајна несреќа која ја преживеа во октомври минатата година.

Тој во исповеста за српскиот портал „Еспресо“ вели дека докторите не му гарантираат кога целосно ќе се опорави од повредите.

-Тие велат дека опоравувањето може да трае и со години, а може и засекогаш да трае и никогаш да не оздравам целосно. Тоа никој не може да го гарантира и тоа не може никој да го излечи бидејќи тоа е едноставно така, или ќе се врати само по себе или воопшто нема да се врати опоравувањето, вели Пејачот.

Тој додава дека казната за на суд веќе е пристигната.

ФОТО: Еспресо.рс

-Законот мора да се почитува и тоа е тоа. Зашто психички да не го поднесам? Па и затворот е за луѓе ако треба да лежам таму. Боже мој тоа не е ништо страшно. Не е дека сум воодушевен, но ако морам, морам….

Коронавирус