четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 19
home Познати

Закажан првиот настап: Дарко Лазиќ повторно ќе се дружи со микрофонот

Закажан првиот настап: Дарко Лазиќ повторно ќе се дружи со микрофонот

Пејачот Дарко Лазиќ деновиве се наоѓа на терапија на Институтот за рехабилитација каде се опоравува од тешката сообраќајна несреќа.

Здравјето на пејачот е подобро, а тој го закажал и својот прв настап.

Имено, Лазиќ ќе настапува на прославата на овој институт која ќе се одржи на крајот на месецот.

Лазиќ им ветил на раководителите на институтот дека ќе направи вистински спектакл и дека едвај чека повторно да се дружи со микрофонот.

Коронавирус