понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 196
home Познати

Загрижувачка порака на синот на Марина Туцаковиќ – никој не и помага на неговата мајка, може да биде доцна… (ФОТО)

Загрижувачка порака на синот на Марина Туцаковиќ –  никој не и помага на неговата мајка, може да биде доцна… (ФОТО)

На Твитер се појави апел за помош од синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лаче Радуловиќ.

Имено тој утрово во 10:31 часот објави загрижувачка порака која ги шокираше сите.

-Помош!!! Мајка ми има тешко гушење. Теренската служба може да дојде дури во 2 попладне, што може да биде доцна. Во Ковид центарот не сака да оди. Дали некој има број од стручно лице кое би можело да дојде најскоро што може. Ние сме на Врачар во Белград, пишете ми во ДМ. Ви благодарам, објави на својот Твитер профил синот на текстописецот.

Инаку Туцаковиќ веќе со години се бори со ракот, а примаше и терапии со години наназад во странство.

Коронавирус