недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 7
home Познати

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште – наместо ковчег семејството се одлучи за овој обред, најавија погреб кога ќе заврши пандемијата

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште – наместо ковчег семејството се одлучи за овој обред, најавија погреб кога ќе заврши пандемијата

Македонскиот пејач Зафир Хаџиманов кој исто така беше и филмски актер и композитор денеска беше испратен на своето вечно почивалиште.

Тој ја загуби битката со вирусот на 27 март минатиот месец, а денеска во кругот на најблиското семејство и пријатели беше испратен на вечното свое почивалиште.

Инаку телото на Зафир било кремирано, а неговиот син Васил преку социјалните мрежи објави дека урната ќе биде положена во алејата на заслужните граѓани.

-Кога ќе заврши оваа грозна пандемија ќе направиме испраќање какво што треба и заслужува Зафир. Ќе го испратиме со песна и насмевка, баш така како што живееше тој целиот живот, напиша неговиот син.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Hadzimanov (@vasil_hadzimanov)

Најнови вести

Коронавирус