четврток, 23. март 2023. Вести денес: 177
home Познати

„Забите ги заборавил дома“: Кралот на модата никогаш не се смее, а сега само со една насмевка го згрози светот (ФОТО)

„Забите ги заборавил дома“: Кралот на модата никогаш не се смее, а сега само со една насмевка го згрози светот (ФОТО)

Германецот Карл Лагерфелд е вистинска модна икона и еден од најголеми дизајнери некогаш.

Овој 85 годишен дизајнер секогаш е сериозен на фотографиите и има препознатлив стил, но овој пат за прв пат се насмеа и откри голема тајна на светската јавност.

Од фотографиите на светските фотографи може да се забележи дека неговата насмевка не е најсјајна и ги нема сите заби на број.

Тој во едно интервју претходно има изјавено дека е во одлична форма иако има повеќе од осумдесет години.

loading...

Најнови вести