понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

За прв пат после скандалот се огласи сопругата на Врањеш и ја откри вистината

За прв пат после скандалот се огласи сопругата на Врањеш и ја откри вистината

Му нема крај на непријатностите на поранешниот фудбалски репрезентативец на БиХ, Огњен Врањеш. После скандалот со Јелена Карлеуша и проблемот кој што го имал со белгискиот клуб Андерлехт, на ред дојдоја нови, овој пат поголеми проблеми.

Фудбалерот на Андрелехт, Огњен Врашеш беше уапсен на аеродормот во Шарола, бидејќи немал важечка дозвола за престој во Белгија.

На контрола на пасошите утврдено е дека визата за престој му истекла, па забранет му е влез во земјата. Клубот имал обврска да ја среди документацијата за неговиот престој, но тоа не го направиле. Врањеш не знаел дека визата не му регулирана, па доживеал голема непријатност. Кога ги предал документите, речено му е дека мора да оди на сослушување.

Пошто фубалерот нема комуникација со новинарите, српските медиуми ја контактирале неговата сопруга Даниела, која видно беше изнервирана од целата ситуација, не за тоа што фудбалерот беше уапсен, туку затоа што нејзиното име се уште се поврзува со него. Таа ексклузивно за Ало откри дека не се повеќе во брак.

-Гајле ми е дали го уапсиле врањеш или не. Со него немам никаков контакт и би сакала никогаш повеќе да не ме поврзувате со него. Тој е мое минато за кое нема да зборувам. Се уште законски не сме разведени, но и тоа ќе биде за многу брзо. Ме вознемирува секое прашање поврзано со него. Тој за мене веќе не постои, истакна за Ало, се уште законски сопруга на Огњен Врањеш, Даниела. И со тоа за првпа те огласи во медиумите и приза дека не се во добри односи и покрај тоа што имаат ќерка.

Освен што сопругата му го сврте грбот со која неколку години беше во брак и имаат ќерка, фудбалерот после апсењето не можи да дојди на себе, бидејќи е убеден дека затварањето му го наместиле од ФК Андерлехт за кој што и настапува.

Најнови вести

Коронавирус