вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

За ова се крена цела Британија на нозе: Еве што му подари кралицата Елизабета на правнукот Арчи (ФОТО)

За ова се крена цела Британија на нозе: Еве што му подари кралицата Елизабета на правнукот Арчи (ФОТО)

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското семејство.

Синот Арчи на принцот Хари и војвотката од Сасекс од својата прабаба доби подарок вреден цело богатство.

Имено кралицата му подари на својот правнук дел од својот имот од кралската палата во која во моментов ја живее својата старост.

Неодамна новопечените родители се иселија од Кенсингтонската палата каде во моментов живее кралицата и принцот Вилијам со семејството.

Инаку познавачите на кралското семејство сметаат дека тоа е еден од најголемите подароци кои ги добил некои од правнучињата на кралицата, по што предизвика лавина коментари во јавноста.

Коронавирус