четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

За ова хоби на најпосакуваниот актер сигурно не сте знаеле: Џони Деп сака да си игра со барбики

За ова хоби на најпосакуваниот актер сигурно не сте знаеле: Џони Деп сака да си игра со барбики

Американскиот актер nyони Деп (57) важи за еден од најголемите заводници, но она што можеби на повеќето негови обожаватели им е малку познато е дека холивудскиот убавец обожава да игра со кукли.

Имено, играта со барбики му помага кога се подготвува за големи улоги.

– Ќерка ми и јас игравме многу со барбики. Знаев како да тестирам карактери на тоа играјќи со Барбики – откри актерот пред неколку години.

Неговата 21-годишна ќерка денес повеќе не игра со барбики, која го замоли и тој да престане.

– Еден ден таа само ми рече: „Тато, биди нормална Барбика, престани со тие различни гласови“. Тогаш престанав да играм со неа – вели тој.

Сепак, тој призна дека дома крие вистинска колекција од овие кукли кои му помагаат да биде подобар актер.

– Имам многу Барбики во мојата колекција, заклучи тој.

Најнови вести

Локални избори 2021