вторник, 4. август 2020. Вести денес: 143
home Познати

За нивниот однос зборува целиот регион- Вељко и пред свадбата не можел да се помири со една работа во врска со мајката на Богдана (ФОТО)

За нивниот однос зборува целиот регион- Вељко и пред свадбата не можел да се помири со една работа во врска со мајката на Богдана (ФОТО)

За свадбата на деценијата веќе се зборува со денови иако таа заврши во неделата со крунисување на долгогодишната врска помеѓу Вељко и Богдана со брак.

Само два дена по свадбата стигна и убавата вест дека Богдана носи машко дете кое ќе биде нивниот прв син со Вељко.

Мајката на Богдана, Даниела по свадбата ги сумираше импресиите од прославата во неделата.

-Впечатоците се феноменални. Во животот ништо вакво немам видено, сите се воодушевени. Во еден момент не можев да поверувам колку луѓе дојдоа во Титл, не можев да поминам со сопругот и Цеца во моментот кога Вељко ја гаѓаше јаболката. После тоа куќата ми беше полна со луѓе, а кога Богдана излезе едвај пројде до автомобилот. Истото се случуваше и пред храмот, среќа немаше ниту еден инцидент, раскажува импресионираната баба.

Ова е само уште еден доказ дека помеѓу сватовските семејства владее одличен однос, а истото го докажа и Вељко неодамна коментирајќи на една фотографијата на сестрата на Богдана каде таа е со нивната мајка.

-Тоа е и мојата мајка сега, ти смееш да ја викаш Даниела, напиша Вељко неодамна кој не можел да се помири дека сестрите на неговата сопруга не сфатиле дека таа веќе и негова мајка.

Коронавирус