сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 21
home Познати

За нив денеска е голем ден, Цеца не ја крие радоста: Целата вила е украсена, а на големото срце од балони го пишува и бројот 16 (ФОТО)

За нив денеска е голем ден, Цеца не ја крие радоста: Целата вила е украсена, а на големото срце од балони го пишува и бројот 16 (ФОТО)

Сестрата на балканската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, Лидија Очокољиќ денеска има голем повод за славење.

Пејачката се потруди овој незаборавен ден во семејството да го одбележи на најубав можен начин за нејзината сестра.

Имено денеска Лидија и нејзиниот сопруг Предраг прославуваат 16 години од бракот.

Додека се подготвува забавата Цеца сподели детали од својот дом, во дневната соба од вилата на Дедиње може да се забележи големо срце од балони, како и внатре бројот 16.

Цеца покрај ова покажа и во каква елегантна комбинација го поминува времето додека ги чека гостите за прослава.

Коронавирус