сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 88
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Илинден

home Познати

За неа зборуваат сите: Вака изгледа сестрата на Кејт Мос

За неа зборуваат сите: Вака изгледа сестрата на Кејт Мос

Лоти Мос има 19 години, и веќе е успешна манекенка.

За британската манекенка, 43-годишната Кејт Мос се знае се, а во последно време се повеќе се зборува за нејзината полусестра Лоти Мос, која има само 19 години.

Иако е прилично млада, Лоти, инаку полусестра на Мос од страната на татко и, веќе изградила прилично успешна манекенска кариера.

Лоти во светот на модата влегла на 13 години, а првата кампања ја направила, ни помалку ни повеќе, за “Calvin Klein”.

На 14 години Лоти веќе учествувала на Париската модна недела.

Wbyyyyyy

A post shared by Lottie Moss (@lottiemossxo) on

“Изгледа дека тоа ни е семејна одлика. Кејт е една од причините поради кои станав манекенка”, изјавила Лоти, која е 24 години помлада од својата полусестра, но и пет сантиметри пониска од неа.

Парламентарни избори 2020